Novinky

První letošní výprava skautů a skautek směřovala do Krkonoš!

02.02.2020
První letošní výprava skautů a skautek směřovala do Krkonoš, do svahů po Sněžkou, ke Kubíkovi na chatu. Tady jedna fotka na ochutnávku, zbytek najdete již brzy, jak je zvykem, na rajčeti! Krásný zbytek neděle a všem úspěšný start do nového pololetí!

Po stopách Feldy Kolmera, aneb první roverská výprava 2019

18.04.2019
Druhý víkend v dubnu se konala letošní první roverská výprava. Společně jsme se vydali do Terezína, kde jsme navštívili koncentrační tábor, kterým prošel během druhé světové války jeden ze zakladatelů našeho střediska.

Letošní první kolo Svojsíkáče zase vítězně, v obou kategoriích!

10.04.2019
Minulý víkend se naše skautky a skauti zúčastnili dalšího ročníku Svojsikova závodu. V obou kategoriích domu přivezli první místo! Za to jim i vedoucím, kteří je na závod připravili, patří velká gratulace!

Pojďte s námi na Přechod pohoří 2019

10.03.2019
Vážení rodiče, Kruháci, srdečně vás zveme na letošní Přechod pohoří, který se uskuteční 27. 4. v sobotu. Jelikož je akce celostředisková, je zde možnost a dobrá příležitost se alespoň trochu poznat napříč celým střediskem s vedoucími oddílů, aktivními či bývalými členy během příjemné procházky a zahráním si různých hříček. Rádi uvidíme všechny včetně kamarádů, rodičů, prarodičů a čtyřnohých chlupáčů. Výlet bude maximálně 1h vlakem od Prahy, abychom strávili co nejvíce času venku. Pojedeme tedy do Středočeského kraje, společně se sejdeme v sobotu ráno a přijedeme zpět do Prahy v pozdních odpoledních hodinách. Bližší informace budou upřesněny do konce března společně se závaznějším přihlášením se na akci.

V školním roce 2018/2019 nepřijímáme nová vlčata

12.09.2018
V letošním školním roce bohužel nemůžeme přijmout žádná nová vlčata, jelikož všechny volné kapacity již byly naplněny sourozenci a dětmi stávajících členů. Děkujeme za pochopení!

Návštěvák 2018 je za námi a byl Super!

11.07.2018
První víkend tábora se konal tradiční návštěvní víkend. Letos se nás večer u táboráku sešlo 111. Neuvěřitlné číslo! Všem díky za účast, vedení táborů za organizaci, Patrikovi za super fotku a příští rok zase naviděnou!

Přechod pohoří 2018

08.04.2018
Ahoj všem Kruhákům! jak každý rok bychom vás rádi pozvali na tradiční celostřediskovou akci Přechod pohoří, která se bude konat v sobotu 21.04.2018. Letos si uděláme dvanáctikilometrový výlet do Českého krasu v okolí Černošic, prozkoumáme Velkou a Malou skálu u Vonoklas se spoustou krásných vyhlídek na údolí Berounky a budeme mít možnost se něco dozvědět díky naučné stezce. Rádi uvidíme všechny včetně kamarádů, rodičů, prarodičů a čtyřnohých mazlíčků. Nikde nepřestupujeme a terén by neměl nějak být náročný. Sraz bude 9:30 na Hlavním nádraží před pokladnami, vlak jede v 10:07.

Roveři vyrazili na výjezdní radu!

26.03.2018
Tenhle víkend nevyrazily děti, nýbrž vedení a roveři na výpravu. V plánu bylo trochu teambuildingu, ale hlavně řešení aktuálního dění u nás ve středisku a plánování následujících měsíců.

Ve školním roce 2017/2018 již nepřijímáme nová vlčata!

01.09.2017
Z důvodu naplnění kapacity již v tomto školním roce nepřijímáme další nové děti do oddílu vlčat. Děkujeme za pochopení.

Další díl Paděra je konečně tu!

28.06.2017
Chvíli před začátkem tábora vychází další číslo našeho oblíbeného občasníku Paděr. K dispozici bude na táboře v tištěné podobě nebo pro nedočkavce už teď online ZDE!

Přechod pohoří 2017 je za námi

01.05.2017
Celkem se nás sešlo 68, několik zatím samostatně nepohybujících se ratolestí a devět psů. Po bezproblémové cestě vlakem jsme se vydali Vlčí roklí vzhůru na vyhlídku Panská skála. Celá výprava se nesla ve zlatokopeckém duchu, rozdělili jsme se do 5 zlatokopeckých družin, v kterých jsme soutěžili v různých disciplínách, například v kreativitě, pantomimě a rychlosti. Na konci naší cesty nás čekala zlatonosná štola Halíře, u které byla větší běhací hra, v níž šlo o to získat co nejdražší drahokamy a drahé kovy. I přes ne příliš příznivé počasí se výlet moc podařil, děkujeme, že jste přišli, a doufáme, že se za rok uvidíme zase! Fotky z akce naleznete v sekci Galerie!

Informace k Přechodu pohoří 2017

22.04.2017
Vážení Kruháci, rodiče a přátelé našeho střediska, chtěli bychom vás pozvat na letošní Přechod pohoří, který se uskuteční v sobotu 22.4. Podíváme se do lesů v okolí Jílového u Prahy, prolezeme Vlčí rokli plnou velkých balvanů, vyhlédneme se na Sázavu a těsně před koncem jedenáctikilo­metrového výletu se zájemci mohou podívat do štoly Halíře (prohlídka asi 30 minut, skupiny maximálně po 15 lidech, 80 Kč dospělý, 40 Kč děti, přičemž to není vhodné pro děti pod 6 let). Vítáme všechny včetně kamarádů, prarodičů a čtyřnohých mazlíčků. Vlak je bez přestupu a cesta by měla být schůdná i pro maminky s kočárky. Sraz bude 8:45 na Hlavním nádraží před pokladnami, vlak jede v 9:22. S sebou: vlastní jídlo na celý den, šátek, vhodné oblečení, 70 Kč děti do 15 let, 140 Kč nad 15 let (jízdenka na vlak tam i zpět) Návrat bude opět na Hlavní nádraží v 17:45 vlakem z Jílového u Prahy (jede v 16:28), kdo by chtěl navštívit štolu, tak další vlak jede v 17:29 a je 1,5 km od nádraží. Pokud se chystáte jet, vyplňte prosím tento doodle, ať víme, kolik nás bude: http://doodle.com/…uhwhkdayk3my Moc se na všechny těšíme!

Vyražte s námi na Přechod pohoří 2017

22.04.2017
Ahoj všichni Kruháci, rádi bychom Vás po roce opět pozvali na letošní přechod pohoří, který se uskuteční v sobotu 22. dubna. Společně si projdeme některé české pohoří. Můžete se těšit na herní program během cesty, nádhernou přírodu, hezké počasí a na to, že se určitě potkáme v tak obrovském počtu jako minulý rok. Zváni jsou všichni od dědečků po domácí mazlíčky. Pěší trasa bude schůdná i pro maminky s dětmi a terénními kočárky. Bliží informace naleznete již brzy zde, na FB či ve vašich emailových schránkách.

PF 2017

18.01.2017
Říkali jsme si, jak udělat naše letošní PF originální, aby nezapadlo mezi všechny ostatní. Nic nás nenapadlo, a tak jsme se rozhodli ho vyslat do světa v době, kdy tu žádné jiné přání do nového roku nebude. 18.01.2017 – Vaše 18. skautské středisko KRUH Vám všem přeje vše nejlepší do stále nového roku 2017 a těšíme se na další spolupráci a společné akce, na jejichž přípravě už nepřetržitě pracujeme!

Nový skautský rok

03.09.2016
Letošní tábory jsme si všichni moc užili a už s napětím očekáváme podzimní akce! Fotografie z letních akcí naleznete na střediskovém rajčeti, nebo v záložce Galerie. Informace k chystaným akcím vám všem přijdou e-mailem! Popřípadě kontaktuje vedoucího svého oddílu!

Přechod pohoří 2016

29.04.2016
Zítra to bude týden, co jsme společně vyrazili na Přechod pohoří 2016. Sešlo se nás nakonec 77 a tři psi! Doufám, že jste si to všichni užili alespoň tak, jako my a že už se těšíte na příští rok! Krásný víkend!

Vyražte s námi na Přechod pohoří 2016

18.04.2016
Ahoj všichni Kruháci, rádi bychom Vás po roce opět pozvali na letošní přechod pohoří, který se uskuteční v sobotu 23. dubna. Společně si projdeme krásu Brd a poznáme část oblíbeného lesa trempů. Můžete se těšit na herní program během cesty, nádhernou přírodu, hezké počasí a na to, že se určitě potkáme v tak obrovském počtu jako minulý rok. Zváni jsou všichni od dědečků po domácí mazlíčky. Pěší trasa je schůdná i pro maminky s dětmi a terénními kočárky, cesta vlakem tam je ale s jedním přestupem. Hromadný sraz v 10:00 v Všeradicích. Sraz pro všechny, kteří chtějí jet dohromady je v 8:20 na Hlavním nádraží pod prostřední tabulí s odjezdy. Vlak odjíždí v 8:47. Hromadný návrat bude v 18:05 na Hlavní nádraží. S sebou: jídlo na celý den, šátek, skautský šátek (kdo má), vhodné oblečení, 200Kč (cesta vlakem + případné občerstvení) Moc se na Vás všechny těšíme!

I letos jsme vyrazili na běžky do Černého Dolu

15.01.2016
Bílá výprava do Černého Dolu, takovým protimluvem by se poslední víkendovka (skautů, skautek a nejstarších vlčat a světlušek) dala popsat. Ale protože jsme se dlouho strachovali, že za letošní teplé zimy tam bílo vůbec nebude, byli jsme rádi, že jsme s sebou běžky netahali zbytečně. Někteří z nás je sice proklínali, když jsme je spolu s těžkými batohy táhli do krpálu z vesnice na Beníšky, jak se chalupám nad Černým Dolem říká, ale stálo zo za to. V sobotu jsme totiž vyrazili na celodenní výlet, a to tradičně v běžkařské i pěší skupině. V sobotu večer jsme si v chalupě při hraní her prohřáli unavené svaly u rozpálených kamen, odvážnější z nás šli dokonce so sauny. V neděli jsme pak celou chalupu uklidili, ještě se pořádně zkoulovali na louce a vyrazili na autobus do Prahy.

Středisková Vánoční schůzka byla letos v NTK

17.12.2015
Letos jsme zavzpomínali na staré časy a udělali opět střediskovou Vánoční schůzku. A tentokrát i s účastí rodičů! A to všechno v krásném prostoru Café Prostoru_.

Vánočka v podzemí

16.12.2015
V adventním čase se skauti vydali na tradiční vánoční výpravu. Ne tak tradiční bylo však místo, kam jeli. Nebyl to ani srub, ani tábořiště, ani skautská základna, nýbrž jeskyně. Konkrétně Augustova jeskyně u Karlštějna. Místním speleologům jsme pomohli s vyklízením erozí zaneseného jílu, přespávali v útrobách další velké jeskyně a dokonce viděli i zazimované netopýry.

Vlčata složila Nováčkovskou zkoušku ve Skryjích

30.11.2015
Listopadová výprava vlčat se konala v našem oddílovém srubu. Nováčci zde splnili Nováčkovské zkoušky a ostřílenější vyrazili na zkoušku odvahy. V naší celoroční hře jsme se posunuli do doby válečných Vikingů. I tady kluci obstáli a získali další indicií. Na procházce jsme zastihli první sníh a výpravu zakončili návštěvou Technického muzea v Praze.

Listopadovka pod bílou peřinou

29.11.2015
Rok se s rokem sešel a tradice je tradice. A tak stejně jako loni, i letos vzali ke konci listopadu roveři teepee, teplé oblečení a hodně odhodlání, a vydali se na víkend na tábořiště. Akorát tenhle rok to nebylo na louku u Chyšek, jako v minulých letech, nýbrž k Sejcké Lhotě, kde jsme letos všichni byli na táboře. A ještě jedna věc se od loňska změnila. Zatímco před rokem jsme teepee stavěli na příjemném podzimním sluníčku, letos za tmy, při vytrvalém dešti a teplotách blížících se nule. Ale povedlo se, dokonce i oheň nakonec hořel, a tak jsme si užili krásný víkend plný nostalgické táborové nálady. V sobotu se počasí umoudřilo, tak akorát na hraní lakrosu a procházku na Drtinovu rozhlednu. A v neděli jsme se probudili do bílé peřiny, snášející se z mraků nad námi. Drsné počasí nám naštěstí vyvážilo opékání masa na ohni v týpku, dobrá nálada a Norbert, který za námi přijel až od Severního moře.

I roveři jezdí na výpravy......

25.10.2015
Říkat tomu můžeme výprava nebo taky výjezdní rada. Pravda je, že i roveři čas od času vyrazí společně na výlet, kde je čeká připravený program a nebo se jen tak potulují naší přírodou a poznávají krásy naší země (ale i zahraničí). Začátkem října jsme vyjeli směr Strakonice. V pátek nás ještě v Praze čekala hra plná stanovišť a rébusů, pomocí kterých jsme zjistili cílovou destinaci. Po příjezdu jsme pomocí hry Swarmonice poznávali město. Celou sobotu jsme se radili a vymýšleli, co a jak s naším střediskem dále provedeme, a v neděli pro nás měli Evuš s Obrem připravené překvapení, jímž bylo hraní paintballu. Všichni jsme si to moc užili a ani nikomu moc nevadilo, že jsme se domů vrátili s pár modřinami navíc.

Vlčata zvládla během říjnové výpravy spaní pod širákem

15.10.2015
Skupina pěti vlčat vedená Kwínem si vyzkoušela tvrdou zkoušku života „Bez práce nejsou koláče“. Vydali se v náročném říjnovém počasí na pěší tůru za Skryjí až do Všesulova se zastávkou v Kříčském pivovaru. Kluci si museli sami naplánovat trasu, sami si museli vytipovat místa na spaní a taky si sami museli nakoupit a uvařit. Za všechna svá rozhodnutní nesli potom odpovědnost a myslím, že konečně porozuměli pořekadlu „Dvakrát měř, jednou řež“.

Skautky na celostátním Svojsíkáči TŘETÍ!!!

29.09.2015
Velká gratulace skautkám a vedení skautek, které se vrátily v pondělí z celostátního kola Svojsíkova závodu na celkovém TŘETÍM MÍSTĚ!!!! Závod probíhal po celý víkend v Příboru na Moravě a předcházely mu úspěšné postupy z okresního a krajského kola v minulém školním roce.

Vlčata mají za sebou první výpravu v novém školním roce

28.09.2015
O prodlouženém víkendu jsme se s vlčaty vydali na zámeček v Osečanech. D​ostali jsme se nešťastnou náhodou do doby, kdy takový zámek obývala hrabata a nebo i králové. Abychom místnímu králi pomohli, vyrobili jsme meče, stali se žoldnéři a osvobodili jeho paní. Byli jsme pak po zásluze odměněni a pasováni na rytíře. Všichni jsme si to moc užili a uvidíme, kam nás stroj času přivane příště.

Z loňských podzimek máme i video

27.11.2014
Kromě foťáku jsme letos na podzimky vzali i chytrou kameru (iPhone :D) a udělali pár záběrů, z kterých vzniklo veselé video. To najdete buďto na střediskovém facebooku a nebo přímo na youtube.

Nový Paděr je na světě

12.11.2014
Po roce opět vyšel další Paděr, který je plný zajímavých a hlavně veselých článků. K vyzvednutí je v klubovně.

Naši vedoucí se v listopadu zúčastnili vzdělávacích akcí

20.11.2014
Koncem listopadu se 7 mladších vedoucích zúčastnilo prvního víkendu čekatelského kurzu Klapka, kde se učili jak pomáhat s vedením. Plejtváš s Chtitou se zúčastnili prvního víkendu vůdcovského kurzu Ventus.