Skautky

dívky 12-16 let

Skautky jsou skupinka holek od 12 do 15 let, tedy ve věku, kdy si hledají na jednu stranu vlastní názory, postoje a stanoviska, a na druhou stranu kamarádství na celý život. Dnešní skautky sice nechodí jen v bílých ponožkách a skautských krojích, v jádru jsou ale mnohé hodnoty, které se pokoušíme předat, stále stejné. Ve skautingu je zakotvena touha po pravdě, lásce k přírodě i k bližním, odvaha a věrnost. Odtud je tedy již jen krůček k rozvoji komunikace, úcty, empatie a sebepoznání. Tedy k věcem, které jsou pilíři života bez ohledu na dobu, ve které zrovna žijeme.

Schůzky

Schůzky probíhají každou středu od 17:30 do 19:30, v zimě a v dešti v klubovně, v lepším počasí se po srazu přesouváme do parku. Čas trávíme různými hrami - pohybovými, strategickými, naprosto oddychovými .., případně kratšími diskuzemi nebo poznáváním ručních prací. Snažíme se, aby byla naše činnost co nejrozmanitější, proto také chodíme do bazénu, na lezeckou stěnu, do lanového centra - ale také třeba do dětského domova.

Výpravy a tábor

Jednou do měsíce máme výpravu. Většinou vyjíždíme někam mimo Prahu poznávat krásy přírody. Máme tudíž více času, který můžeme strávit tak, aby holky bavil a zároveň jim i něco dal. Naprostým vyvrcholením celoročního programu je třítýdenní tábor během letních prázdnin, ze kterého si holky odvezou spoustu společných nezapomenutelných dobrodružství - a také lepší představu o tom, s čím se za celý rok v oddíle setkaly, co se naučily a co je tak důležitého na skautských hodnotách. To, co si všichni i po letech vybaví, bývá mimo jiné téma celotáborové hry, která během tábora funguje jako pojící nit našich aktivit - ať už jde třeba o temné půtky mezi upíry a vlkodlaky, nebo vše, co se kdy událo kolem Čarodějova učně.